ÇİNKO EKSTRÜZYON ÜRÜNLERİ

GRILLO-ZEP®

Grillo-ZEP®; çevre ve iklim konusunda ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak Almanya’da yapılan yoğun çalışmalar sonucu geliştirilen, %100 geri dönüştürülebilir ve çevre dostu olan, kurşunsuz, çinko bazlı yarı mamul ekstrüzyon ürünleridir.

Grillo-ZEP®, bakır, alüminyum ve magnezyum çinkoya özel olarak eklenmesi sonucu özel olarak üretilir.

Son teknoloji ekstrüzyon ve döküm sistemleri neticesinde üretilmiş homojen bir ürün olan Grillo-ZEP® daha önce çinkodan oluşan malzemeler ile ulaşılması mümkün olmayan yüksek kaliteye, dayanıklılığa ve mekanik özelliklere ulaşmayı mümkün hale getirmiştir.

Bu özellikleri ile Grillo-ZEP® çubukları; inşaat, elektronik ve ayrıca mobilya endüstrisinde ve metal eşya endüstrisinin çeşitli dallarında nihai ürünlerin imalatında kullanılmaya uygun, eşsiz bir üründür.

Yüksek verimli alaşımlardır, sürdürülebilirdirler ve ortak üretim teknolojileri ile işlenebilirler.


Ayrıca, sıcak damgalama işlemi kullanarak, işlemin kendisinin basitleştirilmesi ve maliyetlerinin düşürülmesi mümkün hale gelmiştir. Grillo-ZEP® çubuklar, pirinç çubuklar karşısında güçlü bir alternatiftir ve pirinç çubuklara göre daha hafif, daha ucuz, daha sürdürülebilir ve daha düşük işletme ve işleme maliyetine sahiptirler.

GRILLO-ZEP® AVANTAJLARI

  • Daha düşük çevresel etki: Grillo-ZEP® üretimi için temel malzemeler; alüminyum ve az miktarda bakır ile alaşımlanmış ince çinkodur. Bu nedenle yarı mamul ürün olan Grillo-ZEP® çinko çubukların üretimi çevre dostudur. Bu ürünü kullanarak ürünlerinizin CO2 ayak izini önemli ölçüde azaltmış olacaksınız. Aynı zamanda %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir.
  • Maliyet tasarrufu: Geleneksel alaşımlarla karşılaştırıldığında Grillo-ZEP®’in maliyeti pirince göre daha uygundur. Çinkonun diğer malzemelere kıyasla düşük hammadde maliyeti sayesinde, hammadde maliyetlerini en az %20 azaltmış olursunuz.
  • Geniş uygulama yelpazesi: Çok çeşitli üretim süreçlerinde kullanılabilme özelliği olan Grillo-ZEP® çubuklar, sipariş üzerine talep edilen özelliklerde ve boyutlarda üretilmektedir.
  • Üretim süreçlerinde sıkı toleranslar: Grillo-ZEP® homojendir, cilalama ve kaplama işlemlerinde mükemmel sonuçlar sunar.

Grillo-ZEP® ürünleri, pirince göre %30’dan daha düşük özgül ağırlık sunar, bu da maliyet düşürme açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Bir kilo Grillo-ZEP® ile pirince göre %30 daha fazla bileşen elde etmek mümkündür.

  • Sıcak/soğuk damgalama teknolojilerine mükemmel uyum sağlar.
  • Tornalamada diğer kurşunsuz alaşımlara göre daha iyi sonuç verir.
  • Yüzey işleme imkanı sunar.

Grillo-ZEP® çubukların geliştirilmesi amacıyla, Almanya’nın en iyi üniversiteleri ve  araştırma merkezlerinde yıllar boyunca aşağıdaki araştırmalar yapılmıştır:

  • Freiberg Üniversitesi’nde damgalama teknikleri üzerine çalışmalar
  • Polytechnic of Aachen’de tornalama teknikleri üzerine çalışmalar

Farklı endüstriyel ortaklarla geliştirilen damgalama testleri

GRILLO-ZEP® UYGULAMA SEKTÖRLERİ

Malzemenin mükemmel işlenebilirliği sayesinde çinko yarı mamul ürünler, aşağıdaki sektörlerde geniş uygulama alanı bulmaktadır.

Otomotiv ve otomotiv yan sanayi sektörü

Pnömatik ve hidrolik endüstrisi

Otomasyon

Sabitleme sistemleri

Sabitleme SistemleriMEVCUT FORMATLAR

Grillo-ZEP® yuvarlak, altıgen veya düz şekillerde ve talep üzerine özel şekillerde temin edilebilmektedir. Çaplar 8 mm ila 50 mm arasında değişmekte ve uzunluk 300 mm ila 3.000 mm arasındadır, h9’a kadar toleransla ekstrüde edilir

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN